info nagłówek

Tel.: (32) 317-27-27 | Email: kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl 

Reklamacje i zwroty

Zawsze mamy pozytywne podejście... nawet do reklamacji i zwrotu towaru :-)

Mamy bowiem świadomość, że towar nie zawsze spełnia Wasze oczekiwania lub może się okazać po prostu wadliwy. Ważne dla nas jest jednak to, żeby Klient nie czuł się zażenowany całą sytuacją, ponieważ wiemy, że samo zgłoszenie reklamacji wiąże się czasem ze stresem. Tymczasem nie musisz się o nic martwić! My też jesteśmy ludźmi i rozumiemy Twoje potrzeby i wymagania. Załatwimy każdy problem, wystarczy się z nami skontaktować!

ZWROT TOWARU

Pamiętaj, że:
1. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 r. poz. 827 ze zm.), Klient może zwrócić towar bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie lub w formie elektronicznej za pomocą poczty elektronicznej w terminie 14 dni kalendarzowych (czternastu dni) od dnia dostarczenia zamówionego towaru, za wyjątkiem produktów wykonanych na zamówienie, indywidualnie spersonalizowanych - zgodnie z art. 38 pkt 3 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 r. poz. 827 ze zm.). Klient nie ma prawa odstąpienia od umowy, jeżeli przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
2. W przypadku skorzystania przez Klienta z formy pisemnej oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
3. Odstąpienie od umowy i zwrot towaru jest możliwy tylko wówczas, gdy towar jest kompletny i nie został w żaden sposób uszkodzony czy zniszczony. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.
4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy wysłać w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru listem poleconym na adres siedziby firmy Sprzedawcy: Biuro-LAND Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie (43-603), ul. Wojska Polskiego 2F, lub drogą elektroniczną na adres e-mail: sklep@oczyszczaczepowietrza24.pl wpisując w tytule: ZWROT TOWARU. W przypadku złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy za pomocą drogi elektronicznej, sklep niezwłocznie prześle potwierdzenie otrzymania oświadczenia na trwałym nośniku (materiał lub narzędzie umożliwiające konsumentowi lub przedsiębiorcy przechowywanie informacji kierowanych osobiście do niego, w sposób umożliwiający dostęp do informacji w przyszłości przez czas odpowiedni do celów, jakim te informacje służą, i które pozwalają na odtworzenie przechowywanych informacji w niezmienionej postaci, np. poczta elektroniczna).
5. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument zwolniony jest z wszelkich zobowiązań. To co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
6. Zwracany towar należy odesłać razem z posiadanym dowodem zakupu.
7. Towar należy odesłać niezwłocznie po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, jednak nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od jego otrzymania.
8. Sklep dokona zwrotu kwoty równej cenie towaru oraz poniesionych kosztów dostawy towaru do Klienta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w sklepie internetowym). Koszt odesłania towaru do sprzedawcy nie podlega zwrotowi przez sklep.
9. Sklep dokonuje zwrotu płatności w terminie 14 dni kalendarzowych przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, tj. przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

REKLAMACJE


1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady fizyczne, powinien zgłosić ten fakt za pomocą poczty elektronicznej na adres kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl w temacie wpisując: REKLAMACJA. Klient zwrotnie otrzyma potwierdzenie rejestracji zgłoszenia, zawierające wytyczne dotyczące dalszego postępowania.
a) Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, zostaną zwrócone po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę oraz opis przyczyny reklamacji.
b) Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od dnia ich wpłynięcia.
c) Reklamacji podlegają:
- wady fizyczne,
- wady techniczne powstałe przy wykonaniu zamówienia,
- rozbieżności pomiędzy wypełnionym zamówieniem, a zawartością przesyłki,
- uszkodzenia mechaniczne powstałe w czasie transportu.
d) Reklamacji nie podlegają w szczególności, rozbieżności kolorystyczne wydruku z tymi widocznymi na ekranie monitora Klienta wynikające z właściwości sprzętu, którym dysponuje oraz jego konfiguracji i ustawień,
e) Sklep dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwierniejsze odwzorowanie kolorów, jednak zażalenia, nie związane z niską jakością druku lub radykalną zmianą kolorów, nie będą uwzględniane.
f) Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy lub jeśli to możliwe zostanie naprawiony, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów) lub klient sobie tak zażyczy, sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary albo obniżenie ceny nabytego towaru.
g) Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
d) Reklamacji nie podlegają w szczególności rozbieżności kolorystyczne wydruku z tymi widocznymi na ekranie monitora Klienta wynikające z właściwości sprzętu, którym dysponuje oraz jego konfiguracji i ustawień.
e) Sklep dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwierniejsze odwzorowanie kolorów, jednak zażalenia, nie związane z niską jakością druku lub radykalną zmianą kolorów, nie będą uwzględniane.
f) Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.
g) Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z nami – wszystko wyjaśnimy!

 

Tel.: (32) 317-27-27 | Email: kontakt@oczyszczaczepowietrza24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl